روند واکسیناسیون کرونا در کرمان خوب است و تا کنون بیش یک میلیون و ۷۱۷ هزار نفر دوز اول و بیش از ۸۱۷ هزار نفر دوز دوم واکسن را تزریق کردند.
کد خبر: ۱۰۰۱۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶ 14 October 2021

در روزهایی که مسئولان و کارشناسان نگران عادی انگاری مردم و شیوع پیک ششم کرونا در سطح کشور هستند، روند نزولی کرونا در استان کرمان همچنان ادامه دارد و با وجودی که از سرعت سیر نزولی آن کاسته شده مسئولان امیدوار هستند که این روند ادامه داشته باشد.

در سومین هفته پاییز تعداد بستری‌های قطعی کرونا در بزرگترین استان کشور به عدد 335 مورد در شبانه روز گذشته رسید هر چند به‌گفته مسئولان اگر شمار بیماران مشکوک بستری کرونا را به آن بیفزاییم به چیزی در حدود 700 بیمار می‌رسیم که نسبت به آمار بیش از 2 هزار بیمار کرونایی مردادماه عدد قابل قبولی است.

از سوی دیگر فوتی‌های کرونا نیز با وجود همه فراز و فرودها به عدد 5 نفر در شبانه روز گذشته رسید تا شمار جانباختگان کرونا در بزرگترین استان کشور از ابتدای همه گیری به عدد 4 هزار و 820 نفر برسد.

واکسیناسیون کرونا نیز در استان کرمان همچنان در حال انجام است و به طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده شمار تزریق واکسن کرونا در دوز اول در استان کرمان از مرز یک میلیون و 170 هزار نفر عبور کرده تا با احتساب بیش از 800 هزار نفری که دوز دوم واکسن را دریافت کردند شمار واکسیناسون کرونا در بزرگترین استان کشور به مرز 65 درصد برسد.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 335 مورد است اظهار داشت: از این تعداد 189 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 24 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 22 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 20 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 80 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 55 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 40 هزار و 639 مورد رسیده است.

وی به فوت 5 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 820 مورد رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 717 هزار و 69 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 817 هزار و 195 مورد است.

در میان همه اخبار تلخ و شیرین کرونا، رونمایی از دو محصول دانش بنیان گیاهی، موثر در بهبود علائم کرونا در دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر خوبی بود که باعث شد استان کرمان نیز به جمع تولید کنندگان دارویی در کشور بپیوندد.

شربت "ریلانگ زدام زد" و کپسول "فرولا استراگالوس زدام زد" دو محصول دانش بنیان گیاهی موثر در بهبود علائم بیماران مبتلا به کووید 19 مانند بدن درد، سرفه و تنگی نفس موثر هستند که امروز با حضور مسئولان استان کرمان و در ارتباط ویدئو کنفرانسی با حضور مسئولان وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی کرمان از آنها رونمایی شدند.

به گزارش تسنیم، در ادامه همکاری و هماهنگی با ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس منحوس کرونا و هماهنگی با شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با محوریت نماینده ولی فقیه در استان، آیین نماز جمعه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی فردا در همه پایگاه‌های نماز جمعه استان برگزار می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار