رئیس‌کل دادگستری استان کرمان با اشاره به رسیدگی به ۳۳ هزار پرونده قضایی تمام الکترونیکی در این استان گفت: پیشنهاد شده پرونده‌های سبک یک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای تمام الکترونیک شوند تا در ادامه ضمن رفع نواقص موجود در این حوزه، رسیدگی به تمامی پرونده‌ها به صورت تمام الکترونیک انجام شود.
کد خبر: ۱۰۰۷۵۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲ 08 November 2021

 

به گزارش تابناک کرمان، یدالله موحد روز دوشنبه در شورای انفورماتیک دادگستری کل استان کرمان افزود: بسیاری از پرونده های تامین دلیل، حصر وراثت، تامین خواسته و تصادفات را می توان به صورت الکترونیک انجام داد و در صورت تحقق این امر، سالانه بالغ بر ۱۰۰ هزار پرونده به صورت الکترونیکی در استان کرمان رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر روند رسیدگی تمام الکترونیک به پرونده ها در حال اجرای آزمایشی است و پس از رفع ایرادات آن، نسبت به رسیدگی تمام الکترونیکی به تمامی پرونده ها اقدام خواهد شد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به حملات سایبری معاندین به بخش های مختلف و تلاش آنها برای ضربه زدن به زیرساخت های الکترونیکی کشور، ادامه داد: در روزهای اخیر شاهد هک سیستم سوخت هوشمند کشور به عنوان اقدامی نگران کننده بودیم و از آنجا که ممکن است مشابه آن در سایر سازمان ها نیز اتفاق افتد، باید مبانی حفاظت از داده های الکترونیکی به درستی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار