رئیس کل دادگستری استان کرمان جلوگیری از تصرف اراضی دولتی را یک ضرورت برشمرد و گفت: نباید اجازه داد اموال دولت مورد تعرض قرار گیرد.
کد خبر: ۱۰۴۶۶۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴ 24 May 2022

به گزارش تابناک کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی صبح امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان با بیان اینکه حمایت سازمان‌های نظارتی از مدیران مورد تاکید است اظهار داشت: باید از ریسک‌پذیری مثبت مدیران حمایت شده و از سوی دیگر برخورد قاطع با تخلفات یک اولویت است اما این برخوردها نباید مانع ریسک‌پذیری قانونی مدیران شود.

وی با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قضایی به منظور حل مشکلات موجود در مسیر توسعه عمران شهری، افزود: شهر کرمان به عنوان یکی از کلانشهرهای بزرگ کشور و پس از آنکه به عنوان پایتخت مقاومت شناخته شده است، مورد توجه ویژه منطقه و دنیا قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه این امر وظیفه شورای شهر و شهرداری را افزایش می‌دهد چرا که وضعیت این شهر می‌تواند نشان دهنده ابهت و عظمت جمهوری اسلامی باشد گفت: هر فردی که وارد شهر کرمان می‌شود، انتظار دارد با یک شهر توسعه یافته و متناسب با جایگاه آن روبه‌رو شود.

وی با اشاره به اینکه تحقق این امر نیاز به حمایت همه دستگاه ها دارد، بیان کرد: به منظور تحقق نگاه حمایتی دستگاه قضایی از شهرداری‌ها باید از بروز مشکلات و پرونده‌ها پیشگیری شود و در این رابطه باید به تنظیم قراردادها توجه لازم انجام شود.

حمیدی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر باید کمیته حقوقی بسیار فعالی برای پیشگیری از بروز مشکلات در قراردادهای شهرداری داشته باشند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری و از تشکیل پرونده های قضایی پیشگیری شود افزود: قراردادهایی که بین شهرداری با اشخاص حقیقی و حقوقی منعقد می‌شود، باید به نحوی باشد که منافع شهرداری را تامین کرده و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه امکان استقرار شورای حل اختلاف تخصصی شهرداری وجود دارد تا در پرونده‌ها با صلح و سازش پیش رفته و از تشکیل پرونده در دستگاه قضایی جلوگیری شود گفت: تاخیر در اجرای احکام صادره از سوی دادگاه ها، موجب بروز مشکلات بعدی می شود و از این رو انتظار می رود که برمبنای تعامل مشترک زمینه اجرای این احکام فراهم شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان جلوگیری از تصرف اراضی دولتی را یک ضرورت برشمرد و تاکید کرد: نباید اجازه داد که اموال دولت مورد تعرض قرار گیرد و باید از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت‌المال در این حوزه نهایت استفاده شود.

وی با بیان اینکه سنددار کردن و تثبیت مالکیت شهرداری‌ها مورد تاکید است گفت: اقدام در این حوزه، یک کار زیربنایی است و از بروز خسارت‌های بعدی به حوزه اموال عمومی جلوگیری می‌کند و در راستای رفع اختلافات نیز موجب تسهیل روندهای رسیدگی به پرونده‌ها می‌شود.

حمیدی تاکید کرد: شهر کرمان را باید در شان مردم و زائران سردار سلیمانی بسازیم و دستگاه قضایی از تمامی ظرفیت های خود در این حوزه استفاده خواهد کرد.

سعید شعرباف شهردار کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه در دوران مدیریت سابق دادگستری کل استان کرمان، همکاری بسیار خوبی بین دستگاه قضایی و شهرداری وجود داشت، گفت: در حوزه شهرداری کرمان حجم بالایی از پرونده‌های حقوقی روبه‌رو هستیم که در طول ادوار گذشته تشکیل شده و باقی مانده است.

وی به وجود بیش از 850 پرونده در شهرداری اشاره و بیان کرد: حل این پرونده‌ها نیاز به مساعدت دستگاه قضایی دارد تا از ورود خسارت به بیت المال جلوگیری شود.

شهردار کرمان به وسعت شهر کرمان و وسعت حریم این شهر نیز اشاره کرد و گفت: این گستردگی کار در حوزه حفاظت از حقوق بیت المال را با دشواری روبه‌رو می‌کند.

حسین چناریان یکی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان نیز عقب ماندگی‌های کرمان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این شهر ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و باید به درستی از آنها استفاده شود.

وی بر رفع مشکلات موجود در حوزه اسناد و مدارک مربوط به املاک در شهر کرمان تاکید کرد و ادامه داد: در ادوار گذشته تلاش‌های زیادی برای توسعه شهری در کرمان انجام شده است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

عضو شورای شهر کرمان با اشاره به اینکه در گذشته سرمایه‌گذاری‌هایی در کرمان از جمله بام کرمان و غیره انجام شده که هنوز به نتیجه نرسیده است گفت: تعیین شعبه و قاضی ویژه جهت حمایت از شهرداری و شورای شهر به منظور بهبود وضعیت شهری در کرمان مورد تاکید است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار