رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه ۵ هزار اقامتگاه بوم‌گردی تا سال ۱۴۰۴ در کشور ایجاد می‌شود گفت: کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد و تاکنون ۱۲۵ اقامتگاه بوم‌گردی در این استان راه‌اندازی شده است.
کد خبر: ۴۹۰۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰ 06 September 2017
احمد اصغری قاجاری امروز در دومین روز از گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور در اتاق بازرگانی کرمان اظهار داشت: کرمانی‌ها مردمی بسیار مهمان‌نواز هستند و در سفر به استان کرمان هیچ کمبودی احساس نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه میراثی و گردشگری دارد ارگ تاریخی بم، قالی کرمان، خانه حاج‌آقاعلی، باغ فتح‌آباد و... را از جمله این آثار تاریخی عنوان کرد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه 5 هزار اقامتگاه بوم‌گردی تا سال 1404 در کشور ایجاد می‌شود گفت: کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد و تا کنون 125 اقامتگاه بوم‌گردی در این استان راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان ایران در خارج از کشور در حوزه اطلاع‌رسانی گردشگری بهترین و مهمترین ظرفیت برای معرفی ایران در خارج از کشور هستند گفت: به زودی سومین همایش و گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در خارج کشور به دعوت اتاق بازرگانی ایران در راستای توسعه گردشگری کشور برگزار می‌شود.

در این مراسم مرتضی حاجی مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به اینکه در استان کرمان اقدامات بسیار خوبی در حوزه گردشگری انجام شده است اظهار داشت: با بررسی این اقدامات کاملا احساس می‌شود همدلی و همراهی بسیار خوبی در استان کرمان برای توسعه صنعت گردشگری وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری دومین گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور در استان کرمان، تصریح کرد: راهکارها و پیشنهادهای ارائه شده در این همایش در راستای توسعه گردشگری با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش تسنیم، دومین گردهمایی نمایندگان اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور به میزبانی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از روز گذشته در کرمان آغاز شده  و تا فردا 15 شهریورماه جاری ادامه دارد.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار