جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به کشف ۵۷۱ میلیارد ریال کالای قاچاق طی سال جاری در استان کرمان گفت: این آمار نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۵۵۱۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶ 14 January 2018

ناصر فرشید ظهر شنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قااچلق کالا و ارز  در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان اظهار داشت: با توجه به دستوری که از سوی مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا و اهمیت دادن به تولید داخلی و ایرانی داده شد، برخورد با پدیده کالای قاچاق در دستور کار فرماتدهی انتظامی استان قرار گرفت.

وی افزود: طی ۹ ماهه سال جاری در استان کرمان ۵۷۱ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش یافته است.

فرشید تصریح کرد: در تجهیزات دریافت از ماهواره چهار درصد، تجهیزات پزشکی ۱۷۶ درصد، وسایط نقلیه ۳۶ درصد، میراث فرهنگی و عتیقه ۵۱ درصد، سیگار ۱۲ درصد و سوخت قاچاق ۳۷ درصد، دام قاچاق ۱۶۹ درصد، دارو ۱۳۴ درصدی، خشکبار ۵۴۶ درصد، لوازم صوتی و تصویری ۵۶ درصد و مواد محترقه ۵۷۹ درصد کشفیات افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: طی ۹ ماهه سال جاری با کاهش کشف قاچاق کالاهای مانند برنج و لوازم آرایشی و بهداشتی روبه رو بوده ایم.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت: برای تحویل کالاهای قاچاق کشف شده در شهرستان‌های سیرجان و بم و منطقه جنوب استان کرمان باید انبارهایی در نظر گرفته شود تا اجناس قاچاقی که ضبط می شوند به این شهرستان‌ها تحویل دهیم و مسائل و مشکلات بعدی را نداشته باشیم.

فرشید گفت: پیش‌بینی لازم برای نگهداری احشام قاچاق در شرق و جنوب استان باید صورت گیرد و باید انبارهایی در این مناطق وجود داشته باشد تا احشام قاچاق کشف شده را از ما تحویل بگیرند تا مشکلات دیگر برای ما در نیروی انتظانی پیش نیاید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار