رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در روز گذشته در مجلس مصوب شد که حدود هزار میلیارد تومان منابع برای کمک به تجهیز و نوسازی مدارس به آموزش و پرورش اختصاص داده شود که برای پوشش کسری‌های آموزش و پرورش کمک خوبی است.
کد خبر: ۵۶۲۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۱ 07 February 2018

محمدرضا پورابراهیمی امروز در جشن پیروزی انقلاب در راین با تبریک ایام دهه فجر و با گرامیداشت یاد و نام امام خمینی(ره) و شهدا اظهار داشت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود همه دشمنی‌ها و خصومت‌هایی که نزدیک چهار دهه علیه آن انجام شده با عظم و اراده مردم به مسیر خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه البته در این سال‌ها مشکلات و مسائلی هم وجود داشته و در آینده هم وجود خواهد داشت گفت: این مشکلات مانع هدف‌گذاری‌های مهم برای انقلاب و آرامان‌های انقلاب نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نگاه به عملکرد جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که اتفاقات بسیار مهمی برای انقلاب در این چهاردهه افتاده است.

وی با اشاره به اینکه مقایسه نظام شاهنشاهی قبل از انقلاب و نظام مبتنی بر تفکر شیعی و اعتقاد به ولایت‌فقیه پس از انقلاب برای نسل جوان ما مفید است گفت: آثار و برکات این نظام در عرصه اجرایی کشور به خوبی قابل مشاهده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در این دو دوره قابل مقایسه است مسئولان و ارتباط مردم با مسئولان است خاطر نشان کرد: رفتار مسئولان با مردم در دوران قبل از انقلاب با دوران کنونی قابل نیست.

وی با یادآوری اینکه امام رابطه گسسته بین مردم و مسئولان نظام را به هم ریخت گفت: در همان ماه‌های اول پس از پیروزی انقلاب، امام فرمودند اگر به من خدمتگذار بگویید بهتر از ان است که مرا رهبر خطاب کنید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام خمینی(ره) کسی بود که تاریخ معاصر تحت تاثیر رفتار و تفکرش بود و تفکر جدید شیعی را امام خمینی(ره) ایجاد کرد افزود: در چنین حکومتی که امام خمینی(ره) خود را خدمتگذار مردم می‌داند تکلیف بقیه مسولان نظام مشخص است.

وی با اشاره به اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی مسئولانی از جنس خود مردم دارد که سختی و مشکلات را چشیده و دیده‌اند گفت: امروز دشمنان نظام و انقلاب سعی دارند تا به مردم القا کنند که مسئولان در یک فضا و رویکرد متفاوت هستند و از این نقطه به نظام حمله کنند.

پورابراهیمی با بیان اینکه امروز تابلوی اقتدار نظام جمهوری اسلامی برافراشته شده افزود: نظام جمهوری اسلامی در دهه آینده در عرصه اقتصادی در مسیر خودش قرار گرفته و با تلاش مسئولان و همت مردم مشکلات و مسائل اقتصادی در دهه آینده برطرف شده و آغاز حرکت بزرگی را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه لایحه بودجه در دستور کار است و ظرف چند روز آینده جمع‌بندی می‌شود گفت: در روز گذشته در مجلس مصوب شد که حدود هزار میلیارد تومان منابع برای کمک به تجهیز و نوسازی مدارس به آموزش و پرورش اختصاص داده شود که برای پوشش کسری‌های آوزش و پرورش کمک خوبی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شهر راین اتفاقات خوبی افتاده و گازرسانی به راین که یکی از مشکلات مردم بود حل شده و مردم راین امروز از نعمت گاز برخوردارند گفت: امیدواریم پایان سال 97 پایان گازرسانی به روستاهای راین باشد.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌ها در راین به خوبی پیش رفته افزود: چالش امروز مردم راین اشتغال جوانان است.

پورابراهیمی با بیان اینکه متاسفانه تمام تصمیمات اقتصادی و اجرایی باید به مرکز رفته و در آنجا تصمیم‌گیری شود و این موضوع باعث عدم توازن توسعه اقتصادی در کشور شده است گفت: در سفر رئیس جمهور به کرمان مطرح شد که برای توسعه اقتصادی در استان نیازمند تفویض اختیارات به استانداران هستیم.

وی با اشاره به اینکه معین‌های اقتصادی باید برنامه جامعی برای حل موضوعاتی که مسئولیت گرفتند داشته باشند گفت: معین‌های اقتصادی دیگر مناطق استان چون گلبافت و شهداد خیلی جلوتر از راین هستند و معین اقتصادی راین از به همین ترتیب پیش برود عملکرد آن قابل قبول نیست.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سه پهنه معدنی در راین شناسایی شده گفت: امیدواریم با مشخص شدن قطعی ذخیره معدن راین مجموعه بزرگی در حد شرکت ملی مس در راین شکل بگیرد و آغاز تحولات اقتصادی در این منطقه باشد.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار