نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: ارتش زمانی که هنوز کسی اطمینان به پیروزی انقلاب نداشت به میدان آمد.
کد خبر: ۵۶۳۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۳ 09 February 2018

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز در دیدار با کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در استان کرمان با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت روز 19 بهمن به‌عنوان روز نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: در روز 19 بهمن حرکتی که توسط ارتش انجام شد ارزش بسیار بالا و والایی داشت.

وی با بیان اینکه دلیل عمده ان این است که زمانی این بیعت زمانی انجام شد که هنوز انقلاب به پیروزی نرسیده بود گفت: اگر بعد از پیروزی انقلاب این حرکت انجام می‌شد به این اندازه ارزش نداشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه ارتش زمانی وارد عمل شد و با امام بیعت کرد که کسی هنوز اطمینان به پیروزی انقلاب نداشت تصریح کرد: از این جهت حرکت نیروی هوایی ارتش ارزشمند است.

وی با بیان اینکه وقتی نیروی هوایی تصمیم گرفت با امام بیعت کند و انقلابی شود تمام خطرات احتمالی را به جان خرید خاطر نشان کرد: ارتش در روز خطر به میدان آمد و اعلام فداکاری برای انقلاب و مردم کرد.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه بیعت ارتش یاس رژیم طاغوت را در برداشت و همه امید طاغوتیان را ناامید کرد افزود: با بیعت ارتش، رژیم پهلوی از درون داغون شد.

وی با یادآوری اینکه بیعت ارتش با امام خمینی(ره) روحیه طاغوت را تضعیف و خود را شکست خورده دید گفت: طرفداران رژیم در خارج از کشور با این اقدام ناامید شدند و از این رو حمایت ارتش از انقلاب بسیار موثر بود و به پیروزی انقلاب شتاب بخشید.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه وقتی ارتش به انقلاب پیوست خوشحالی مردم را در برداشت بیان کرد: در آن روزها همه چیز دست به دست هم داد تا انقلاب آخرین روزهای مبارزه را تجربه کرده و به پیروزی برسد و این اقدام ارتش از عنایات خداوند بود.

وی با بیان اینکه حضور نیروی هوایی در کنار امام و مردم از کودتا در کشور نیز جلوگیری کرد خاطر نشان کرد: این اتفاق یک اتفاق فوق‌العاده در تاریخ پیروزی انقلاب برای کشور بود.

‌علیدادی‌سلیمانی تصریح کرد: ارتشی که در قبل از انقلاب به امام پیوسته است واضح است که بعد از انقلاب هم از دستاوردهای انقلاب دفاع می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در دوران هشت ساله دفاع مقدس ارتش این مهم را نشان داد بیان کرد: در طول دوران دفاع مقدس شهدای زیادی از نیروهای ارتش تقدیم اسلام و انقلاب شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در تاریخ ارتش ایران، امروز ارتش ویژگی‌هایی دارد که در دنیا متمایز است افزود: ویژگی امروز ارتش مردمی بودن آن است.

وی در خدمت اسلام بودن ارتش را ویژگی دیگر ارتش امروز ایران دانست و گفت: امروز دل ارتشیان برای اسلام می‌تپد و دغدغه ارتش اسلام است.

علیدادی‌سلیمانی گفت: امروز در راس ارتش ولایت فقیه و فرماندهی کل قوا قرار دارد که یک عالم متقی و آگاه و نائب امام زمان است و این ویژگی بزرگ ارتش است.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار