شورای برنامه ریزی و توسعه استان
استاندار کرمان بر لزوم استفاده از جوانان در دستگاه های اجرایی به جای بازنشستگان تأکید کرد و در رابطه با حاشیه شهر کرمان نیز گفت: اجازه افزایش حاشیه های شهر کرمان را نخواهیم داد.
کد خبر: ۵۷۳۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۱ 02 March 2018

استاندار کرمان در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان با بیان اینکه ضرورتی ندارد زمین های بخش خصوصی را به محدوده شهرها وارد کنیم، تصریح کرد: نباید اشتباه و خطای گذشتگان را ادامه دهیم و در این راستا اجازه افزایش حاشیه های شهر کرمان را نخواهیم داد.
وی با بیان اینکه در این دولت فشارهای زیادی برای این موضوع به استان وارد شد، اظهار کرد: جای سوال است که چرا با وجود پایین بودن تراکم در برخی مناطق اما اصرار بر افزایش وسعت شهر را داریم و می خواهیم با توجه به وضعیت نامناسب بدهی های شهرداری ها و دولت، خدمات رسانی به مردم را افزایش دهیم.

رزم حسینی گفت: در دستگاه های اجرایی افرادی وجود دارند که به دوران بازنشستگی رسیده اند و باز آن ها را برای خدمت نگه می دارند در صورتی که دستگاه های اجرایی اگر می توانند نیروها را بازنشست کنند و در این دستگاه ها جوان گرایی صورت گیرد.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با اصلاح آیین نامه برگزاری مناقصات گفت : از مجموع منابع اعتباری استان حدود 50 درصد تخصیص پیدا کرده که از این حدود 45 درصد اسناد خزانه و 5 درصد باقیمانده به صورت نقدینگی بوده که باعث بروز مشکلات جدی برای پیمانکاران شده است و در این راستا باید آیین نامه برگزاری مناقصات را اصلاح کرده که این موضوع در شورای برنامه ریزی و توسعه استان باید مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم اعتبارات این بخش را عملیاتی کنیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به موضوع بازار ارز و نوسانات این بخش در روزهای اخیر در کشور اشاره و تصریح کرد: بانک مرکزی اشتباهات فاحشی را در کنترل بازار ارز در روزهای گذشته داشت ضمن آنکه تصمیمات یک شبه در سود سپرده ها خسارات جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد کرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه در روزهای گذشته قیمت جهانی فولاد و مس افزایش پیدا کرده و پیش‌بینی می کنیم این قیمت ها در نیمه اول سال آینده نیز افزایش پیدا کند و هم اکنون درآمد ارزی دولت رقم قابل ملاحظه ای می باشد و افزایش چشم گیری داشته است.
پورابراهیمی در تشریح موضوع برگشت منابع مازاد مالیاتی استان کرمان نیز گفت: 318 میلیاردتومان منابع مازاد مالیاتی استان است که معادل 50 درصد آن باید به استان بازگردد و انتظار داریم برای برگشت این منابع استان اقدامات ویژه ای انجام دهند زیرا این عدد کمک می کند به انجام اتفاقات مثبتی که تاکنون انجام شده است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به اعتبارات مصوب شده زلزله کرمان اشاره کرد و ادامه داد: هنوز مصوبات مجلس شورای اسلامی درباره بازسازی مناطق زلزله زده کرمان و کرمانشاه، به استان کرمان واریز نشده است و با پیگیری های صورت گرفته هنوز 3 بانک اصلی، تسهیلات ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی را به استان اختصاص نداده اند و این موضوع را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار