در سال جدید؛
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با تأکید بر ضرورت توجه به ورزش در روستاها، از افتتاح حداقل 80 باب خانه ورزش روستایی در سطح استان خبر داد.
کد خبر: ۵۸۷۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰ 08 April 2018

محمدتقی امیری خراسانی در دیدار نوروزی با جامعه ورزش و جوانان استان که در تالار ایرانگردی کرمان برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید، ابراز امیدواری کرد: سال جاری، سالی پربار در درجه ی اول سلامتی، در درجه ی دوم اقتصادی و در درجه ی سوم موفقیت های ورزشی و جوانان را برای دیار کریمان به ارمغان بیاورد.

وی با اشاره به اینکه در سال 96 بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی هیئت های ورزشی و سمن های سراسر استان، اتفاقات مثبت، با رشد چشمگیری رخ داد، گفت: سال گذشته اولین سال برنامه ششم توسعه بود و داستان های خاص خودش را داشت.

امیری خراسانی افزود: بدون تلاش شما عزیزان در هیئت های ورزشی و سمن های جوانان، ما به هیچ نتیجه ای نخواهیم رسید، بنابراین این تعاملی که بین سمن ها، هیئت ها و ادارات کل در سراسر استان وجود داشت، سبب بدست آمدن این نتایج خوب شد.

وی تصریح کرد: به عنوان کوچکترین فرد این جامعه ی بزرگ ورزش و جوانان استان کرمان، در قالب یک شاگرد کوچک سپاسگزار همه هستم، و تقاضامندم با همین رشد چشمگیر و همین تلاشی که در سال 96 داشتیم، بتوانیم ورزش استان کرمان را به جایگاه واقعیش نزدیک تر کنیم تا به حق خودش برسد.

امیری خراسانی به بحث درآمدزایی از طریق ماده 88 اشاره کرد و یادآور شد: در این بحث که مربوط به اجاره ی اماکن ورزشی هست، 3.52 صدم رشد داشتیم که یک اتفاق چشمگیر و خوب بود و از همین طریق توانستیم کمک های خوبی به هیئت های شهرستانی داشته باشیم تا فعالیت هایشان به نحو احسنت پیش رود.

وی با اعلام اینکه در بحث کمک های مالی چه به هیئت های استانی و چه شهرستانی، رشد 5.85 صدمی داشتیم، بیان داشت: شاید به چشم نیاید اما مدارکش موجود است، درصد اعظمی از این کمک های ما به هیئت های شهرستان ها بوده است.

امیری خراسانی یکی دیگر از اتفاقات مثبت سال گذشته را مستندسازی یعنی گرفتن سندهای تک برگ عنوان کرد و گفت: طی 5 سال گذشته چیزی حدود 150 هزار متر مربع سند تک برگ گرفته شد، این در حالیست که تنها در سال 96 توانستیم 148 هزار متر مربع سند تک برگ بگیریم.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال جدید و سال های آینده بتوانیم این سندسازی را رشد دهیم تا جزو املاک جامعه ورزش شود و عزیزان به نحو احسنت استفاده کنند.

امیری خراسانی افزود: در بحث ماده 27 که واگذاری پروژه های نیمه تمام است، طی سال های گذشته هیچ اتفاقی نیفتاد و در سال 96 توانستیم سه پروژه را واگذار کنیم.

وی به بحث روستاها اشاره و تصریح کرد: از سال 93 تا 95، 10 خانه ورزش روستایی راه اندازی شد، این در حالیست که به لطف خداوند و کمک هیئت روستایی عشایری در سال 96 فقط 25 خانه ورزش راه اندازی شد و در سال جدید نیز حداقل 80 باب افتتاح خواهد شد.

امیری خراسانی یکی دیگر از اتفاقات خوب سال گذشته را بحث خیران دانست و ضمن قدردانی از آنها، یادآور شد: چه در بحث ورزشی ساز و چه ورزشی یار نسبت به برنامه پنجم، رشد 1.44صدمی را داشتیم.

وی با بیان اینکه در قالب برگزاری ورزش ها از دیدگاه همگانی رشد 2.35 صدمی را داشتیم، به ورزش قهرمانی اشاره کرد و اظهار داشت: در این بحث که نتیجه ی زحمات همه ی مسئولان هیئت ها اعم از سرپرستان، رؤسا، دبیران، مربیان، بازیکنان، داوران و غیره رخ داده، بر اساس مدال آوری های برون مرزی رشد 2.67 صدمی را داشتیم و درون مرزی 2.41 صدم، از نظر رشد ورزشکاران سازمان یافته 1.2 دهم ، رشد تأسیس باشگاه های خصوصی هم 1.51 صدم داشته ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: آمار مدال هایی که اعلام می کنیم بر اساس مسابقاتی هست که شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان تأیید کرده، نه مدال هایی که خود ورزشکاران شرکت کردند، هر چند که همین هم باعث افتخار است.

امیری خراسانی بیان داشت: ما در حوزه جوانان هم (ازدواج، اوقات فراغت، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ... ) رشد 2.79 صدمی را داشتیم که همه ی اینها با تلاش شما عزیزان حاصل شده و امیدواریم در سال 97 و سال های آتی رشد چشمگیر بهتری را در تمام عرصه ها داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به برگزاری بازی های آسیایی و پارآسیایی 2018جاکارتا، سال 97 می تواند سال ورزشی خوبی برای استان کرمان باشد.

امیری خراسانی با اعلام اینکه پتانسیل های بالایی را در خیلی از رشته های ورزشی داریم، ابراز امیدواری کرد: با کمک، حمایت، پشتیبانی و همت همه ی هیئت های ورزشی شاهد بیشترین تعداد اعزام و بیشترین مدال آوری در کاروان ورزشی بازی های آسیایی و پارآسیایی 2018جاکارتا، باشیم.

وی با اشاره به اینکه در بازی های آسیایی گذشته تنها شاهد درخشش دو ورزشکار بودیم، به رایزنی با 15 ورزشکار برای بازی های آسیایی جاکارتا اشاره و تصریح کرد: در دوره ی قبل بازی های پارآسیایی نیز شاهد حضور هشت ورزشکار بودیم که هم اکنون احتمال حضور حدود 25 ورزشکار در این رقابت ها وجود دارد.

امیری خراسانی از همه ی رؤسا و دبیران هیئت ها خواست با فدراسیون ها ارتباط بیشتری داشته باشند و همه دست به دست هم دهند تا قدم های بزرگ تر و شایسته تری برای پیشرفت ورزش استان برداشته شود.

وی ضمن برشمردن پتانسیل های سمن های جوان، از هیئت های ورزشی درخواست کرد: با سمن ها تعامل داشته باشند و از پتانسیل و ظرفیت های این سازمان های مردم نهاد بیشتر استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار