امام جمعه رفسنجان:
امام جمعه رفسنجان گفت: کاهش ارزش پول ملی و رتبه اول بی‌اعتباری پول ایران در دنیا، ناشی از سوءمدیریت دولت است.
کد خبر: ۵۹۰۵۲۹
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵ 14 April 2018

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر رفسنجان با تبریک عید بزرگ مبعث اظهار داشت: هدف بعثت در حوزه‌های مختلفی وجود دارد که نخستین آن وجود فردی و تهذیب انسان است و انسان به برکت وجود پیامبر(ص) می‌تواند به تزکیه و تهذیب برسد.

وی بیان داشت: اینکه بعضی نابخردان می‌گویند پیامبر(ص) حکومت اسلامی تشکیل نداد از سر جهل است، چرا که پیامبر (ص) از روزی که پا در مدینه گذاشتند، حکومت اسلامی تشکیل داده و در بلاد مختلف والی فرستادند.

رمضانی‌پور هدف دوم بعثت را استقرار عدالت اجتماعی عنوان کرد و عدل را در تمام شؤون مهم دانست و تصریح کرد: وظیفه مسلمانان آگاه کردن مردم دنیا از حقیقت بعثت است، چرا که دشمنان، اسلام‌هراسی به راه انداختند و مردم دنیا باید حقیقت اسلام را بدانند.

خطیب جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: شیخ زکزاکی، هزاران نفر را به اسلام دعوت کرد و دولت نیجریه او را بازداشت کرد، مثلث شوم آمریکا اسرائیل و آل‌سعود از این دولت‌ها حمایت می‌کند، دولت عربستان میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا علیه مسلمانان جنایات صورت گیرد و آل‌سعود با پول پاشی می‌خواهند دولت‌های غربی را با خود همراه کنند.

رمضانی‌پور تاکید کرد: این مثلث شوم هیچ کاری تاکنون از پیش نبرده و تمام جنایات شان به خودشان برگشته است، امروز غزه از اسرائیل قویتر است، بیش از ۳۶ ماه در یمن نتوانستند قدمی بردارند و موشک‌های یمنی‌ها به قلب عربستان فرود می‌آید.

وی ابراز داشت: رژیم‌های طاغوتی و سلطه در عالم چهره بدی از اسلام به وجود آوردند و وظیفه ما مسلمانان نهادینه کردن شالوده یک تمدن بزرگ دینی اسلامی و اخلاقی است که اگر چنین شود زمینه ظهور ولی خدا را فراهم خواهیم کرد.

رمضانی‌پور به فرمایشات ارزنده رهبر معظم انقلاب در جمع مسؤولان و کارگزاران نظام اشاره و افزود: ما نباید دهه اول انقلاب را فراموش کنیم، رهبر انقلاب فرمودند قلب‌های ما نیاز به تعمیر دارد و این فرمایش به تمام مسؤولان است که باید گوش خود را کر نگیرند و به مردم خدمت کنند.

امام جمعه رفسنجان خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا ما باید در دنیا از بی‌اعتباری پول ملی اول باشیم، این مسئله ناشی از سوءمدیریت شخص رئیس جمهور و دولت است.

وی اضافه کرد: کاری که دولت در مورد ارز انجام داد و آن را به ۴ هزار و ۲۰۰ تومان رساند، می‌توانست ۶ ماه پیش انجام دهد، اما چرا این همه خسارت مادی و معنوی به مردم وارد کردید.

رمضانی‌پور اظهار داشت: مجلس هم مقصر است که اجازه داد این همه گرفتاری برای مردم به وجود آید، ما هم معتقدیم دشمنان داخلی و خارجی ولو در لباس اقوام مسؤولان، این معضل بزرگ و جنگ اقتصادی در این زمان را به وجود آورد.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه مخلان براساس فتوای مراجع باید اعدام شوند، بیان کرد: به این مورد هم توجه نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها ارتش جمهوری اسلامی ایران را در تراز ارتش اسلام دانست و بر فرهنگسازی در زمینه استفاده از کالاهای ایرانی تأکید کرد.

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار