رئیس انجمن پسته ایران با بیان اینکه بخش خصوصی هنوز جایگاه خود را به دست نیاورده است گفت: ما به‌عنوان بخش خصوصی خودمان را مطالبه‌گر دولتی می‌دانیم که عملا اعتقادی به توسعه بخش خصوصی ندارد.
کد خبر: ۶۰۶۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹ 16 May 2018

محسن جلال‌پور صبح امروز در همایش هم‌اندیشی و بررسی نقش تشکل‌ها در توسعه اقتصادی استان کرمان اظهارداشت: وضعیت امروز کشور و بخش خصوصی چیزی دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی آنچنان که می‌بایست رشد نکرده، پویا نشده و هنوز جایگاه خود را به دست نیاورده است گفت: ایده‌های این بخش به‌عنوان مطالباتی که باید انجام نشده و اتفاق نیافتاده است.

رئیس انجمن پسته ایران با اشاره به اینکه رتبه سه رقمی فضای کسب و کار کشور کاملا توجیه دارد افزود: زیرا ما به‌عنوان بخش خصوصی خودمان را مطالبه‌گر دولتی می‌دانیم که عملا اعتقادی به توسعه بخش خصوصی ندارد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در دوره‌های مختلف هیچ وقت جایگاه خود را در تصمیم‌گیری نداشته تصریح کرد: بخش خصوصی عمدتا در شرایطی قرار داشته که تحت تاثیر حاکمیت قرار گرفته است.

جلال‌پور با اشاره به اینکه راهکار از دولت شروع نمی‌شود و باید از بخش خصوص آغاز شود عنوان کرد: اگر مطالبه‌گر توسعه هستیم باید بدانیم که شروع کننده خودمان هستیم.

وی با بیان اینکه توسعه تشکل‌های مردمی در ایجاد توسعه بسیار موثر است گفت: یک تشکل موفق سه ویژگی دارد که مهمترین ویژگی این است که منافع ملی مدنظر باشد.

رئیس دوره هشتم اتاق ایران با اشاره به اینکه ویژگی دوم همه‌گرایی و حضور همگانی در تشکل است بیان کرد: یک تشکل موفق آن تشکلی است که پوشش کامل‌تری داشته باشد.

رئیس سابق اتاق بازرگانی استان کرمان ارائه کار کارشناسی، علمی، مستند و مکتوب را ویژگی سوم یک تشکل عنوان کرد و افزود: این ویژگی‌ها در هر تشکلی باید مدنظر باشد.

در این جلسه محسن رشیدفرخی رئیس انجمن ملی خرما و عضو هیئت رئیسه اتاق کرمان با بیان اینکه انجمن خرما و انجمن پسته با اهداف مشترکی فعالیت می‌کنند اظهارداشت: اوضاع اقتصادی کشور وضعیت خوبی ندارد که ناشی از عدم وجود تشکل‌های مختلف مردمی است.

رئیس انجمن ملی خرما و عضو هیئت رئیسه اتاق کرمان با بیان اینکه بعضی از تصمیمات سریع‌القلم آسیب زیادی به اقتصاد کشور زده گفت: که یکی از تصمیمات بحث ارز است.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار