استاندار سابق کرمان :
استاندار سابق کرمان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و ابلاغ رییس جمهوری در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت : راه برون رفت و عبور از تنگناهای اقتصادی پیش رو را باید در تکیه بر سرمایه های اجتماعی و داشته های داخلی جستجو کرد.
کد خبر: ۶۲۹۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۷ 11 July 2018

علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی در استان کرمان که در قالب ایده ای نو با بکارگیری توان معین های (یاوران ) اقتصادی و در سایه تلاش و همدلی مسئولان رقم خورد نشان داد که ما در داخل کشو از جمله کرمان قابلیت های اقتصادی بالفعل زیادی داریم که شکوفایی این ظرفیت ها استقلال اقتصادی را در کوتاهترین زمان ممکن رقم خواهد زد.
وی اضافه کرد: طی چهار سال گذشته با تقسیم استان کرمان به هشت منطقه اقتصادی و استفاده از توان مالی بالای معین های اقتصادی داخلی توانسیتم در توانمند سازی جوامع محلی در دور افتاده ترین نقاط این استان به موفقیت های کم نظیری دست یابیم .
رزم حسینی ادامه داد: به اعتقاد کارشناسان دانشگاهی و فعالان حوزه جامعه شناسی و جامعه شناختی که از محل اجرای این طرحها بازدیدهای میدانی داشته اند ، این الگوی جدید در مناطقی از جمله قلعه گنج ، گلباف و سیرچ بسیار جذاب و توام با موفقیت بوده است .
به گفته استاندار پیشین کرمان اگر دولت و مسئولان نسبت به فراهم کردن سازو کارهای توسعه تواضع بیشتر بخرج دهند و مردم صداقت و دلسوزی مدیران دستگاههای اجرایی را ببیند بر اعتمادشان افزوده خواهد شد و بیشتر در راستای رونق اقتصادی و آبادانی منطقه تلاش خواهند کرد.
رزم حسینی وجود بیش از 20معین فعال اقتصادی مقتدر در استان کرمان را فرصت مغتنمی برای بالندگی هر چه بیشتر شاخص های توسعه این استان و تقویت بنیه های اقتصادی کشور موثر دانست و اظهار داشت :کار بزرگی در این استان آغاز شده و باید
مسئولان استانی نگذارند که این معین ها در پیچ و خم کارهای اداری گاها خسته و میدان را خالی کنند.
وی ادامه داد: در شرایط حساس فعلی که دشمن تمام هم و غم خود را برای نشان دادن ناکارآمدی نظام گذاشته و به دنبال تحریم های بیشتر است ، باید با همدلی و همکاری جدی تر به ماندگاری و استمرار فعالیت این معین های اقتصادی که زمینه ساز اشتغال پایدار در استان و منطقه شده اند ، نیز کمک کرد.
براساس این گزارش اقدامات انجام گرفته در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان طی چهار سال گذشته موجب گردید که این اقدامات بارها مورد تفقد مقام معظم رهبری و رییس جمهوری قرار گیرد تا جایی که رییس جمهوری این استان را به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور معرفی کرد.

منبع: ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار