نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه شیعه باید همیشه آماده قیام باشد چرا که در مسیر پیروی از ولایت گردنه‌های سخت زیادی وجود دارد گفت: کسی که در مسیر ولایت و اهل‌بیت(ع) قرار گرفت تهدید و تحریم و جنگ برای او فرقی نمی‌کند.
کد خبر: ۷۵۹۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲ 05 July 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام علی عربپور صبح امروز در مراسم روح بخش دعای ندبه در مسجد جوادالائمه روستای ده‌زیار با تبریک آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) اظهار داشت: شیعیان به ساحت ائمه ارادت خاصی دارند و همین اردات باعث تحکیم شیعیان شده است.

گردنه‌های سخت زیادی در مسیر پیروی از ولایت وجود دارد

وی با بیان اینکه هر چه این ارتباط و اراده تقویت شود در زندگی ما تحول عظیم و نورانی ایجاد می‌شود گفت: میزان ارادت به ساحت ائمه اطهار(ع) حیات و ممات انسان را معنادار کرده و این میزان بستگی به خلقت ما دارد.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه برای اینکه که بفهیمم میزان ارادت ما به خاندان عصمت و طهارت تا چه اندازه است افزود: محک و میزان شیعه بودن و اردت ما به اهل‌بیت(ع) به دل شیعیان بستگی دارد.
وی با بیان اینکه هر کس که نور ولایت به دل او بتابد ولایی و مکتبی است و تفاوتی ندارد که چه مرام و مسلکی دارد گفت: اندک ارادتی به ساحت این بزرگواران دل انسان را نورانی می‌کند و در بین نویسندگان و اندیشمندان دیگر مذاهب این نشانه‌ها را مشاهده می‌کنیم.

گردنه‌های سخت زیادی در مسیر پیروی از ولایت وجود دارد

عربپور با اشاره به اینکه اگر اردات ما قلبی شد این نشانه‌ها مشاهده می‌شود و چیزی که ما را به جامعه هدف ارادت اهل‌بیت(ع) می‌رساند ارادت قلبی به این خاندان است افزود: هر چه زواید قلبی ما خالی شود مهر و اردات اهل بیت در آن جایگزین می‌شود.
وی با بیان اینکه چیزی که حضرت معصومه(س) را به سمت ایران جذب کرده، مغناطیس ولایت بوده است گفت: کسی که در مسیر ولایت و اهل‌بیت(ع) قرار گرفت تهدید و تحریم و جنگ برای او فرقی نمی‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه بلا و گرفتاری برای دوستدار اهل‌بیت(ع) است و ایستادن پای علم اهل‌بیت(ع) در این مسیر سختی و ناملایمات زیادی به همراه دارد افزود: همان طور که در زندگی ائمه(ع) این سختی‌ها مشاهده می‌شود.
وی با بیان اینکه ولایت‌مداری و ولایت‌محوری و تاسی به سیره اهل‌بیت(ع)، حضرت معصومه(س) را در این مسیر قرار می‌دهد گفت: حرکت امام رضا(ع) از مدینه به خراسان نیز یک انتخاب راه است نه یک مسیر فیزیکی.

گردنه‌های سخت زیادی در مسیر پیروی از ولایت وجود دارد

عربپور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما از نیز همین جنس است بیان کرد: شیعه با نان و آب سازگاری ندارد هر چند خداوند همه این نعمت‌ها را برای به سعادت رسیدن ما داده اما هر چه که در این مسیر وابسته و دلبسته شده و به همان اندازه که در مادیات گرفتار شویم از اهل‌بیت(ع) دور می‌شویم.
وی با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) فرمودند اگر می‌خواهید از مسیر ما منحرف نشوید تمسک بجویید به کتاب خدا و سیره اهل‌بیت(ع) که این دو انسان‌ها را به جایگاه واقعی خود می‌رساند افزود: هر چه خالص‌تر باشم در مغناطسی اهل‌بیت(ع) بیشتر جذب می‌شویم.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در کنار پاک بودن دل عمل و رفتار ما هم باید پاک و درست شود گفت: عمل درست بسیار اهمیت دارد و البته نیمی از عمل ما ریشه نیت ما دارد.
وی با بیان اینکه باید ائمه را از جایگاه و خواستگاه خودشان بخواهیم افزود: شیعه باید همیشه آماده قیام باشد چرا که در این راه گردنه سخت زیادی وجود دارد و بسیار پر پیچ و خم است.

گردنه‌های سخت زیادی در مسیر پیروی از ولایت وجود دارد

عربپور با اشاره به اینکه باید مراقب بود در این مسیر پایمان نلرزد و نلغزد و اگر قدم‌های ما استوار نباشد این اتفاق می‌افتد افزود: زندگی سختی‌های زیادی دارد و البته یکنواختی انسان را خسته و ملول می‌کند.
به گزارش تسنیم مراسم روح بخش دعای ندبه که به همت هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل(ع) روستای ده‌زیار در مسجد جواد الائمه(ع) این روستا برگزار شد با حضور خدام حرم رضوی و با مداحی مداح اهل‌بیت(ع) سیدمهدی میرداماد همراه بود.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار