رئیس مرکز رسانه قوه قضائیه انسجام جامعه رسانه ای را یک ضرورت دانست.
کد خبر: ۷۷۲۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸ 18 August 2019

به گزارش تابناک کرمان به نقل از مهر، آزاد ابراهیم‌زادگان عصر  شنبه در اختتامیه دومین جشنواره قلم و عدالت بیان داشت: این جشنواره الگویی است که اولین بار در ساختار قوه قضاییه شکل گرفته که سایر مراکز استان‌ها می‌خواهند از آن استفاده کنند که امیدواریم منشا تحولات خوبی خواهد بود.
وی افزود: این اتفاق می‌تواند تاثیر ملی داشته باشد فارغ از منصب رئیس کل دادگستری کرمان دیدگاه ایشان در خصوص رسانه‌ها دیدگاه فرهنگی است.
رئیس مرکز رسانه قوه قضاییه گفت: مشی دکترین قوه قضاییه در دوره جدید ارتباط همه جانبه و دو طرفه با اهالی رسانه است و اولین دیدارهای حجت‌الاسلام ر ییسی با اصحاب رسانه بود.
ابراهیم‌زادگان ادامه داد: مشی حجت‌الاسلام رئیسی در همان ابتدای ورود گذشت از شکایت برخی از رسانه‌ها بود که ۲۷ شکایت بود که در آغاز به کار ایشان اعلام کرد و پس گرفته شد البته خط قرمزها و مبانی قانونی همچنان پا برجاست اما تعامل با خبرنگاران به خوبی پیش می‌رود.
وی یادآور شد: خوشحالم که این جامعه رسانه‌ای در استان است؛ علاقه ما به شدت به تعاملگیری و رساندن فضای تنش به حداقل ممکن و همکاری برای پیشبرد اهداف است.
ابراهیم‌زادگان گفت: در صدد هستیم در راستای آموزش‌ها به اصحاب رسانه و خبرنگاران بتوانیم با اقدامات به موقع آن‌ها را به سمت دفاع اجتماعی ببریم.
وی یادآور شد: یک فرض وجود دارد که در فضای رسانه‌ای موجود به دلیل شکل گیری شهروند خبرنگاری حرفه خبر و خبرنگاری را ضعیف کرده البته این مساله تحول بزرگی است ولی واقعیت این است که شکل‌گیری شهروند خبرنگاری به هیچ وجه مانع از کار حرفه‌ای خبرنگاری نشده بلکه بر عکس اتفاق افتاده است.
وی افزود: سرعت شهروند خبرنگاری نه تنها کار حرفه‌ای خبرنگاری را کم رنگ نکرده بلکه کار خبرنگاری را پر رنگ کرده و گوهر نایاب کار رسانه‌ای بیشتر نمایان شده است.
رئیس مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه تصریح کرد: با وجود همه فضاهای رسانه‌ای حجمی که با شکل گیری فضای مجازی ایجاد شده کار رسانه‌ای شکل حقیقی‌تر به خودش گرفته اما به ما یک حکم کرده و آن سرعت و دقت است.  
وی ادامه داد: اما این مهم به همت دانش در عرصه رسانه ممکن خواهد شد لذا در این عرصه باید سرعت را بگنجانیم و راز حرفه‌ای بودن شغل خبرنگاری در این است.
ابراهیم‌زادگان بیان داشت: اطمینان دارم در حوزه رسانه اتفاقات خوبی در حال شکل گیری است واقعیت کنونی ما به انسجام جامعه رسانه‌ای احتیاج دارد و در فضای جدید قوه قضاییه که به دنبال دکترین رسانه‌ای است. از خبرنگاران می‌خواهیم به ما کمک کنند تا این فضا را به سمت گسترده‌تر پیش ببریم.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار