فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:
سردار غلامعلی ابوحمزه شامگاه ۱۳ دی ماه در مراسم شهادت سردار سلیمانی در حسینیه ثارالله کرمان اظهار کرد: با شهادت سردارسلیمانی مسئولیت سنگینی در شرایط کنونی بر دوش همه ماست که امیدوارم همه ما به خوبی آن را انجام دهیم.
کد خبر: ۸۱۰۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۷ 04 January 2020

به گزارش «تابناک کرمان»؛ سردار غلامعلی ابوحمزه شامگاه ۱۳ دی ماه در مراسم شهادت سردار سلیمانی در حسینیه ثارالله کرمان اظهار کرد: با شهادت سردارسلیمانی مسئولیت سنگینی در شرایط کنونی بر دوش همه ماست که امیدوارم همه ما به خوبی آن را انجام دهیم.

فرمانده سپاه ثارلله استان کرمان افزود: حاج قاسم یک الگو و اسوه است و اگر بخواهیم راه، هدف و برنامه های ایشان را ادامه دهیم باید بدانیم ایشان چه ویژگی هایی داشتند لذا برای رسیدن به این ویژگی ها چند سوال را در ادامه مطرح می کنم.

ولایت پذیری، سردار سلیمانی را محبوب دل های مستضعفان جهان کرد/ ۳۵ نقطه از مواضع حیاتی آمریکا در تیررس ما قرار دارد

سردار ابوحمزه عنوان کرد: چرا یک فرزند پرورش یافته در روستای قنات ملک از شهرستان رابر در یک خانواده مومن و وفادار به ارزش های اسلام و انقلاب پرورش پیدا می کند و از نظام و امت بزرگ اسلامی دفاع می کند؟

وی ادامه داد: چرا یک مربی میدانی کار را شروع می کند و آن قدر پیش می رود که به عنوان  فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله از لشکرهای خط شکن دوران دفاع مقدس تبدیل می شود و بعد از دوران جنگ تحمیلی فرمانده جبهه مقاومت در جهان اسلامی می شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: چرا بعد از حمله آمریکایی ها به افغانستان، حاج قاسم در افغانستان حضور پیدا می کند و پنجه در پنحه غربی ها می اندازد و به مجاهدان افغانی کمک می کند؟

سردار ابوحمزه گفت: نقش حاح قاسم سلیمانی در جنگ ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و ۸ روزه جهاد اسلامی و حزب الله لبنان چیست و یا نقش ایشان در گیر افتادن داعش در سوریه و عراق چیست؟ چرا وقتی حاج قاسم وارد عرصه می شود و جبهه مقاومت شکل می گیرد زینبیون در پاکستان و حشد الشعبی در عراق شکل می گیرد؟

وی اظهار کرد: چه جیزی باعث شد که ملت های مسلمان در عراق، سوریه، بحرین، یمن و سایر بلاد اسلامی با اعتماد به نفس بر می گردند و در مقابله با استکبار، خود اتکا می شوند و ایشان چه نقشی را در وحدت گروه های جهادی و در مقابله و شکست بی چون و چرای آمریکا و اسرائیل غاصب و کشورهای مرتجع منطقه در غرب آسیا ایفا کرد؟

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، نقش حاح قاسم سلیمانی در شکل گیری جهاد مقاومت اسلامی در جهان اسلام و ملت های مسلمان بی بدیل و اثر گذار خواند و گفت: همه ما داغدار شخصیت برجسته مومن، مجاهد، انقلابی و ولایی هستیم اما در کنار تاثر این ماتم، ملت ایران باید ویژکی هایی را که شهید بزرگوار ما را از قنات ملک به عنوان مبدا حرکت تا امروز در نقطه شهادت رساند را مورد توجه قرا دهند.

سردار ابوحمزه اولین و مهم ترین ویژگی سردار سلیمانی را اهل مطالعه بودن عنوان کرد و اظهار داشت:  سردار سلیمانی بسیار اهل مطالعه بود و در جلساتی که در کرمان داشت بارها به من می گفت من به شدت به مطالعه و کتاب خواندن علاقه مند هستم و دوست دارم نسبت به اسلام آگاهی کامل داشته باشم تا بتوان در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها درست عمل کنم.

وی ادامه داد: دومین ویژگی مهم حاج قاسم سلیمانی اطاعت از ولایت مطلقه فقیه چه در زمان امان راحل و چه در زمان رهبری آیت الله خامنه ای است و در طول این ۴۰ سال یک نمونه پیدا نمی کنید که حاج قاسم تمردی از دستور ولایت داشته باشد و یکی از نکاتی که حاج قاسم را محبوب دل های مستضعفان عالم کرده همین اطاعت از مقام ولایت است و این درس بزرگی برای همه ماست.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: هر کسی عزت، اقتدار و مقبولیت می خواهد مهم ترین نکته ای که در اسلام به آن تاکید شده است اطاعت از ولایت است و حاج قاسم آن را به بهترین وجه در طول ۴۱ سال به نمایش گذشت.

سردار ابوحمزه بصیرت و دشمن شناسی را از دیگر ویژگی های برجسته سردار سلیمانی مطرح کرد و اضافه کرد سردار سلیمانی راه و هدف را کاملا می شناخت و همواره در سخنرانی های ایشان در ابعاد مختلف شاهد این بصیرت بوده اید.

وی بیان کرد: انسان های بصیر و آگاه می دانند و بر اسلس اتفاقات گذشته و شرایط حال پیش بینی آینده را می کنند و شاهد بودید که سردار سلیمانی سه ماه قبل از نابودی داعش پیش بینی کرد داعش محو می شود و این بصیرت یک فرمانده است که دشمن را به خوبی می شناسد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اخلاص و کار برای خدا را از دیگر ویژگی های سردار سلیمانی برشمرد و عنوان کرد: سردار سلیمانی هیچ گاه کاری را برای غیر خدا انجام نداد و هیچ وقت نشد که از خود و منیت حرفی بزند و هر توفیقی کسب کرد گفت همه این توفیقات از خدا و ائنه اطهار و فاطمه زهرا(س) است.

سردار ابوحمزه ادامه داد: عشق و ارادتی که سردار سلیمانی به بانو فاطمه زهرا داشت و برگزاری مراسم فاطمیه و اشک هایی که با تمام وجودش برای حضرت زهرا و ائمه اطهار در پهنای صورت از چشم های او جاری می شد نشانگر ارادات ایشان بود.

وی  اذعان کرد: این همه اشک و گریه و عشق به حاج قاسم برای این است که قلب او به نور الهی منور شد و خداوند مهر او را در دل های مردم جهان جای داد چرا که رضای خدا سر لوحه همه کارهای او بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: شجاعت سردار سلیمانی از دیگر ویژگی های این شهید بزرگوار است که از بدو ورود به سپاه تا لحظه شهادت در هیچ صحنه ای عقب نشینی نکرد و با تمام وجود سینه اش را سپر می کرد و جلوتر از نیروهای خود در لشکر، سپاه و قدس و جبهه مقاومت حرکت می کرد و خداوند این شجاعت را در وجد او قرار داده بود.

سردار ابوحمزه مردم داری و مردم یاری را از دیگر ویژگی های این شهید بزرگ مطرح کرد و گفت: انس با همه اقشار جامعه دیگر ویژگی های ایشان است و تواضع و فروتنی ایشان در مقابل مردم مثال زدنی است بنابراین سردار سلیمانی در مقابل دشمن به مثابه اشداء علی الکفار و با دوستان مصداق رحما بینهم بود.

وی تاکید کرد: سردار سلیمانی به شدت در مقابل آمریکا و صهیونیسم عصبانی و با تمام وجود زمینه مقابله با صهیونیست ها را داشت و رسما به رئیس جمهور خبیث آمریکا اعلام کرده بود که آقای ترامپ نمی خواهد در مقابل ایران و نیروهای مسلح بایستی  چرا که من حاح قاسم به تنهایی حریف تو و دولتمردان تو هستم .

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطر نشان کرد: سردار سلیمانی با تمام وجود و بدون مماشات و ترس در مقابل آمریکا و صهیونیست موضع می گرفت البته نه فقط در حرف بلکه در عمل آن را ثابت کرد لذا سردار سلیمانی هم اهل شعار و هم اهل شعور بود، هم اهل حرف و هم اهل عمل بود و در همه صحنه های خطرناک که احتمال شهادت بود حضورر می یافت.

سردار ابوحمزه در ادامه تصریح کرد: همه این ویژگی ها حاج قاسم را حاج قاسم  کرد و این جنایت آمریکا بزرگ ترین خطای راهبردی ان ها در طول دوران ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است چرا که آن ها علیرغم توافق با دولت عراق مبنی بر عدم تعرض، نقض پیمان کردند و رییس جمهور خبیث و وزیر دفاع آمریکا رسما مسئولیت این جنایت را عهده دار شدند.

وی تاکید کرد: این حرکت آمریکایی ها اشتباه بزرگی بود که مرتکب شدند و پذیرش مسئولیت این جنایت توسط آن ها، دست جمهوری اسلامی را باز کرد تا درهر جای دنیا مقتدرانه پاسخ آن ها را بدهد و مطمئن باشید انتقام سختی در انتظار آمریکایی ها خواهد بود.

تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار