پس از گذشت 4 سال از امضای قرارداد مابین پیمان مندنی پور و جواد نوروز بیگی، مندنی پور با اتهام کلاهبرداری، فروش مال غیر، سو استفاده و تخلف از امتیازات و تحصیل مال نامشروع به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرده است.
کد خبر: ۸۸۶۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵ 11 August 2020

به گزارش «تابناک»؛ «پیمان مندنی پور» تاجر و فعال اقتصادی 30 ساله، در مردادماه 1395 پس از آشنایی و دعوت «جواد نوروزبیگی» تهیه کننده سینما با کارنامه ای از فیلم های شاخص (سلام بمبئی، سیزده59، ماحی، رحمان1400 و زهرمار و...) بعنوان سرمایه گذار موسسه فرهنگی هنری قاب آسمان به مدیریت نوروزبیگی انتخاب می شود.

این همکاری بر اساس قراردادی در مورخ 25 بهمن ماه 1395 میان دوطرف رسمیت می یابد و مندنی پور با پرداخت 3.5 میلیارد تومان برای فیلم سینمایی«میهمان صخره ها»، 2.5 میلیارد تومان برای فیلم سینمایی «جنتلمن» و مبلغ 2 میلیارد تومان هم برای فیلم «سراسرشب» سرمایه گذاری می کند.

احضار تهیه کننده سینما به دادسرا/ پول فیلم سینمایی صرف ستاد روحانی شد!

حالا پس از گذشت حدود 4 سال از این قرارداد مندنی پور از «جوادنوروزبیگی» تهیه کننده سینما به دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده است!

پیمان مندنی پور گفت:  در سه فیلم «سراسرشب»، «مهمان صخره» و «جنتلمن» به پیشنهاد نوروزبیگی سرمایه گذاری کردم و برای این کار قراردادی منعقد شد که بر اساس آن مالکیت هر سه فیلم به من واگذار شده است. اما آقای «نوروزبیگی» پروانه جعلی از فیلم های سینمایی «مهمان صخره ها و جنتلمن» نشان من داد و از این راه پول گرفت که بخشی از پول واریزی صرف ستاد انتخاباتی حسن روحانی شد.

وی ادامه داد: این مراودات موجب شد تا از طریق آقای نوروزبیگی با افرادی همچون کامبیز مهدی زاده (داماد حسن روحانی رئیس جمهور)، امین شاکری (رئیس ستاد کارآفرینان ستاد انتخاباتی حسن روحانی) و امیرحسین شریعتمداری (فرزند وزیر وقت کار) آشنا شوم.  تاجائیکه شاکری حکمی برای من در ستاد روحانی داد. این قدرت نمایی نوروزبیگی و اعطای حکم ابزاری شد که به هر نحوی شده کل پول سرمایه گذاری را یک جا از من بگیرد و من هم اعتماد کرده و یک جا پرداخت کردم.

علت تأخیر در ارسال پرونده به دادگاه را نمی دانم

مندنی پور اضافه کرد: هرچند نوروزبیگی برخلاف قراردادش با من رفتار کرد اما فروختن فیلم «سراسر شب» که در قرارداد با من آمده به سرمایه گذار دیگر شائبه کلاهبرداری فرهنگی و لغو مالکیت معنوی را افزایش می دهد. از این رو رسماً شکایت خود را از طریق شعبه 12 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه علیه جواد  نوروزبیگی مطرح کردم. با دستور بازپرس پرونده قرارشد کارشناس رسمی دادگستری(آقای دهقان پور) اصالت قراردادها را تائید کنند. وقتی کارشناس پرونده به دفتر آقای نوروزبیگی رفتند ابتدا انکار اما در ادامه تائید کردند و در تاریخ 6 مرداد 1399 بنده همراه با آقای نوروزبیگی به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شدیم و من از خود دفاع کردم. با این حال این پرونده هنوز در نوبت بازپرسی قراردارد اما علت تأخیر در ارسال به دادگاه را نمی دانم! 

مندنی پور در ادامه افزود: به دلیل برخی پیچیدگی های غیرمعمول در این پرونده از ریاست قوه قضائیه می خواهم شخصاً به این پرونده ورود کنند و به برخی از مسائل پی خواهند برد که نمی توانم بازگو کنم.

انتهای پیام/*

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار