نامه انتقادی مديران رسانه‌های برخط به رئيس جمهور؛
مدیران جمعی از رسانه های برخط ضمن نگارش یک نامه انتقادی به رئیس جمهور، نوشتند: معاونت محترم ارتباطات ریاست جمهوری، برای برگزاری نشست رسانه‌ای دیروز سه شنبه‌ی جناب عالی، از هیچ یک از نمایندگان پایگاه‌های خبری دعوت به عمل نیاورد؛ قاعدتاً مسؤولان محترم آن معاونت، پایگاه‌های خبری پرمخاطب ایران را هنوز هم "رسانه" تلقی نمی‌کنند!...
کد خبر: ۸۹۲۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰ 26 August 2020

مدیران برخی رسانه‌های برخط با نگارش یک نامه انتقادی دلایل عدم پوشش(بایکوت خبری) سخنان روز گذشته رئیس جمهور را عنوان کردند و ضمن یادآوری میزان تأثیرگذاری این رسانه‌ها به تصمیم گیران حوزه اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور نوشتند که گویا مسئولان ارتباطات دفتر رئیس جمهور شناختی از این حوزه ندارند و پايگاه‌های خبری را رسانه نمی‌دانند!

گويا معاون ارتباطات دفتر شما پايگاه‌های خبری را رسانه نمی‌داند! / پوشش اخبار هفته دولت در استان کرمان از سوی تابناک بایکوت خبری شد

به گزارش «تابناک»، متن نامه انتقادی مديران رسانه‌های برخط به رئيس جمهور بدین شرح است:

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای روحانی
رییس جمهور محترم

سلام علیکم؛
احتراماً ، چنان که مستحضرید گسترش و افزایش چشم‌گیر ضریب نفوذ فضای مجازی در جامعه ایران، موجب ادبار قابل توجه نسبت به رسانه‌های سنتی و در عوض،اقبال روز افزون به پایگاه‌های خبری اینترنتی شده است. بعید است بتوان چنین شدتی از ادبار و اقبال را در سایر کشورهای مردم سالار جهان سراغ گرفت.

احتمالاً مستحضرید که اکنون شمار مراجعه کاربران داخل و خارج ایران به ده پایگاه خبری-تحلیلی کشورمان، حدود ده میلیون بار در روز است؛ این عدد در شرایط حساس داخلی یا بین المللی از ۲۰ میلیون تجاوز می‌کند.

این واقعیت بزرگ، مسؤولیت دست اندرکاران پایگاه‌های خبری اینترنتی را در جهت آگاه‌سازی افکارعمومی و عمل به رسالت رسانه‌ای خویش دو چندان می‌کند؛ رسالتی که به ویژه در مواقع بحرانی همانند اتفاقات تلخ سال های ۹۶ و ۹۸ اهمیت اش به روشنی رخ نمود.

گويا معاون ارتباطات دفتر شما پايگاه‌های خبری را رسانه نمی‌داند! / پوشش اخبار هفته دولت در استان کرمان از سوی «تابناک» بایکوت خبری شد

تصدیق می‌فرمایید که ایفای این نقش خطیر و‌ پرخطر، مستلزم فراهم آمدن امکانات انسانی و مادی لازم و‌کافی و نیز دسترسی مستقیم و فراگیر به منابع معتبر خبری است.

معاونت محترم ارتباطات ریاست جمهوری، برای برگزاری نشست رسانه‌ای دیروز سه‌شنبه‌ی جناب عالی، از هیچ یک از نمایندگان پایگاه‌های خبری دعوت به عمل نیاورد؛ قاعدتاً مسؤولان محترم آن معاونت، پایگاه‌های خبری پرمخاطب ایران را هنوز هم «رسانه» تلقی نمی‌کنند!

ضمن ابراز تأسف به خاطر عدم اطلاع معاونت اطلاع رسانی از جایگاه رفیع و بی بدیل پایگاه‌های خبری اینترنتی کشور، چاره‌ای ندیدیم جز آن که از پوشش خبری نشست دیروزتان امتناع ورزیم.

امید است دستور فرمایید مسؤولان محترم دست اندرکار رسانه ها در کشور، با عنایت به نقش ممتاز پایگاه‌های خبری در آگاهی دهی و افزایش بینش در افکار عمومی، موانع متنوع موجود را از پیش پای آنها بردارند.

توفیق روز افزون جناب عالی و همکاران محترم در تمامی سطوح را در خدمت خالصانه به ملت بزرگ ایران خواستاریم.

با احترام مجدد

۱- بیژن مقدم(الف)
۲- جواد بربریان(اعتدال)
۳- علی اصغر شفیعیان( انصاف نیوز)
۴-محمدصادق عرب(تابناک)
۵- فریماه شیخ الاسلامی(پارسینه)
۶- محمدعلی نادعلی زاده(جماران)
۷- مسعود فاتح(سیتنا)
۸- حبیب الله عباسی(شفقنا)
۹- محمدحسین خوشوقت(فرارو)
۱۰- حسین جعفری(عصر ایران- عصرخبر)

قابل ذکر است پوشش اخبار هفته دولت در استان کرمان و نشست خبری استاندار از سوی «تابناک» بایکوت خبری شد.

انتهای پیام/*

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار