مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت:
مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت گفت: امروز شاهد افتتاح پنجمین موزه صنعت نفت در استان کرمان هستیم که تا پایان سال ۱۴۰۰ قرار است این آمار به ۸ موزه افزایش یابد.
کد خبر: ۹۴۵۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸ 02 March 2021

 

اکبر نعمت‌الهی عصر سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه موزه صنعت نفت بیان داشت: مدیریت موزه‌های صنعت نفت ۵ سال است که با هدف جمع‌آوری، حفظ میراث و اسناد صنعت نفت ایجاد شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۲۴ نقطه را به ثبت ملی رساندیم، ۴۰ میلیون برگ سند تاریخی، ۱۳ هزار شیء تاریخی در گنجینه‌ها بعد از مرمت نگهداری می‌کنیم.

مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت گفت: امروز شاهد افتتاح پنجمین موزه صنعت نفت در استان کرمان هستیم ضمن این که تا پایان سال ۱۴۰۰ قرار است این موزه‌ها به ۸ موزه برسد.

نعمت‌الهی تصریح کرد: ۲۸ موزه در سراسر کشور از جمله موزه مسجد سلیمان، موزه مشهد و …در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: موزه کرمان، موزه ویژه‌ای است که به نفت زیاد ارتباطی ندارد اما از نفت‌سوزها در این موزه استفاده شده است ضمن این که از حدود ۱۶_ ۱۷ استان کشور اشیای نفت سوز را برای نمایش در این موزه جمع‌آوری، شناسایی و به کرمان منتقل کردیم.

نعمت‌الهی یادآور شد: همچنین در این موزه یک اتاق را به تاریخ کرمان اختصاص دادیم و ان شاالله در آینده نزدیک بتوانیم وارد فاز دو و سه این مجموعه بشویم.

وی افزود: کار و تلاش برای ایجاد این موزه سه سال به طول انجامید ضمن این که در هیچ جای دنیا موزه‌ای که تنها به بحث نفت سوزها بپردازد وجود ندارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار