ایستگاه هواشناسی کشاورزی در قائمیه رفسنجان افتتاح شد

امروز ۲۴ خرداد ماه طرح ایستگاه هواشناسی کشاورزی واقع در روستای قائمیه مجد از توابع بخش مرکزی رفسنجان به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۱۱۷۱۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۳ 13 June 2024

به گزارش تابناک کرمان، با حضور معاون بهبود تولید دام سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان، فرماندار رفسنجان و مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان، به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ایستگاه هواشناسی کشاورزی در قائمیه مجد رفسنجان به بهره برداری رسید.

فرماندار رفسنجان در این مراسم اظهار کرد: با توجه به اینکه مشکلات آب و تغییرات اقلیمی بر کشاورزی منطقه تاثیر گذاشته نیاز به احداث ایستگاه‌های هواشناسی کشاورزی در منطقه احساس می‌شد تا با استفاده از داده‌ها و اطلاعات این ایستگاه‌ها، کشاورزان بتوانند قبل از بروز حوادث طبیعی محصول کشاورزی خود را با انجام تمهیدات لازم نجات دهند.

وی افزود: نیاز سرمایی درختان، پیش‌بینی سرمازدگی و گرمازدگی یک هفته قبل از بروز این پدیده‌ها، کمبود عناصر خاک و دیگر اطلاعات را می‌توان از این ایستگاه‌های هواشناسی کشاورزی استخراج کرد.

رضایی بیان کرد: در سال گذشته ۱۶ ایستگاه هواشناسی کشاورزی با حمایت بخش خصوصی خریداری و در نقاط مختلف شهرستان نصب شده و هر ایستگاه تا شعاع بیش از دو کیلومتر اراضی کشاورزی را تحت پوشش دارد.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: با بهره‌برداری از ایستگاه هواشناسی در قائمیه مجد بیش از ۱۰۰ کشاورز از طریق اپلیکشن این ایستگاه، داده‌های هواشناسی کشاورزی را رصد می‌کنند و این ایستگاه ۳۰۰ هکتار باغ پسته را تحت پوشش دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار