نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه آی‌تی در استان کرمان برگزار می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه آی‌تی در استان برگزار می‌شود تا ارتباط بین این شرکت‌ها با صنایع را به‌نحو مطلوب‌تری برقرار کنیم.
کد خبر: ۱۱۶۶۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۹ 11 May 2024

به گزارش تابناک کرمان، امیر حسن زاده ۲۲ اردیبهشت ماه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کرمان اظهار کرد: طرح الکترونیکی شدن فرآیند خرید و توزیع میوه و تره‌بار از میدان مرکزی برای اولین بار از کرمان آغاز شد و حالا یک طرح کشوری شده و در دیگر استان‌ها هم اجرایی می‌شود.

وی از تلاش برای برقراری ارتباط بین شرکت‌های حوزه آی‌تی با صنایع استان کرمان خبر داد و افزود: دبیرخانه بخش آی‌تی در اداره کل آی‌سی‌تی استان کرمان راه‌اندازی شده و هدف، تسهیل روند استعلام از سوی شرکت‌های بزرگ برای دریافت خدمات حوزه فن‌آورانه از داخل استان است.

حسن زاده بیان کرد: به دنبال حمایت از تولیدکنندگان و جهش تولید در این حوزه هستیم و با اخذ مجوز از استاندار کرمان، بررسی مشکلات و مسائل شرکت‌های استان را منوط به برقراری ارتباط با دبیرخانه آی‌تی می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه آی‌تی در استان برگزار می‌شود تا ارتباط بین این شرکت‌ها با صنایع را به‌نحو مطلوب‌تری برقرار کنیم.

حسن‌زاده همچنین در بخش پایانی سخنانش با اشاره به برگزاری دومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان از ۲۴ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه جاری تصریح کرد: اعضای تیم اقتصادی استان کرمان با توجه به اهمیت این همایش به صورت جدی پای کار «کرمان آیدکس» هستند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا وحیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: ۲۲۷۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۴۳۳ میلیارد تومان هم اسناد خزانه به حساب دستگاه‌های استان کرمان واریز شده که فقط ۱۲ درصد جذب شده و رقم بسیار زیادی هنوز جذب نشده است.

وی با اشاره به جذب پایین اعتبارات از سوی دستگاه‌های استان کرمان پیشنهاد داد: اگر دستگاه‌های اجرایی تا یک ماه آینده قراردادی منعقد کردند، اطلاعات آن ارائه شود و در غیر این صورت پول‌ها بین دستگاه‌هایی که نیاز دارند جابه‌جا شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار