وزیر آموزش و پروش گفت: مهمترین کلیدواژه که در وصیت نامه سیدالشهدای انقلاب به اوج خود رسید موضوع حرم بودن جمهوری اسلامی است و امروز اگر همین راهبرد را دنبال کنیم شکست ناپذیر بوده و به همه آرمان‌های شهدا دست یافته ایم، زیرا فهم حرم بودن این کشور فهم عمیق و راز بسیار وثیقی است.
کد خبر: ۱۱۵۷۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰ 07 March 2024

به گزارش تابناک کرمان، رضامراد صحرایی، عصر امروز ۱۷ اسفندماه در کنگره شهدای معلم و دانش‌آموز اظهار کرد: با گذشت چند ماه از انفجار تروریستی کرمان و شهادت تعدادی از دانش‌آموزان، هر روز ابعاد تازه‌ای از زندگی این شهدا روشن می‌شود.

وی ادامه داد: دست‌نوشته دانش‌آموز شهیده المیرا حیدری‌نژاد با عنوان " من می‌توانم" توسط معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش با محوریت معاونت پرورشی کرمان به پویشی تبدیل می‌شود تا جلوه‌ای از فرهنگ مقاومت در سراسر کشور فراگیر شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب که همانطور که وعده کردیم به یاد هر یک از این شهدا مدرسه‌ای خواهیم ساخت، تصریح کرد: اولین مدرسه در چهلم شهادت این شهدا به نام مجموعه شهدا و مدرسه شهدای دانش‌آموز کرمان افتتاح شد.

وی تاکید کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قصه این بچه‌ها را کتاب کند تا در آینده مادران لالایی آن را برای فرزندان خود بخوانند که چگونه نوجوانان بزرگ این سرزمین آینده را می‌دیدند و مکتب حاج قاسم آنان را چنین بزرگ کرده بود.

صحرایی تصریح کرد: فیلم‌های خلاقانه از اولین روز کلاس‌های درس پس از حادثه تروریستی ۱۳ دی‌ماه باید به اثری ماندگار تبدیل شود و روایت این ۲۶ نفر همانند روایت «آن ۲۳ نفر» باید سینه به سینه نقل شود تا این فرهنگ ساری و جاری در بین ما بماند.

وی ادامه داد: این مراسم به عنوان روز شهید برگزار می‌شود، زیرا امسال ۲۲ اسفند، روز شهید مصادف با ماه مبارک رمضان است و وزارت آموزش و پرورش روز شهید را در کرمان و در کنار دانش آموزان و معلمان کلاس حاج‌قاسم برگزار می‌کند تا تلنگری برای ما باشد که راجع به شهید بیندیشیم و آن را روایت و تعریف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این مطلب که، ولی فقیه و حجاب پرتکرارترین موضوع در وصیت‌نامه شهدا است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ویژگی ممتازی دارد که حاج‌قاسم خود را جان‌فدای آن و ملت می‌داند.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار