رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: فساد اقتصادی به باورها و اعتقادات مردم و آرمان ها و اهداف یک کشور و نظام سیاسی آسیب می زند لذا دستگاه های متولی در زمینه سلامت جامعه باید هوشیار باشند و همواره تلاش کنند که از بروز فساد اقتصادی در جامعه جلوگیری شود.
کد خبر: ۱۰۰۰۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹ 11 October 2021

یدالله موحد روز دوشنبه در دیدار با بازرس کل استان کرمان به مناسبت ۱۹ مهرماه سالروز تاسیس سازمان بازرسی کشور با تاکید بر اینکه یکی از عوامل مهمی که به مشروعیت هر نظام سیاسی لطمه وارد می کند و حتی آن را زائل می کند، موضوع فساد و در نتیجه زوال اعتماد عمومی است تاکید کرد: تجربه نشان می دهد هیچ اقدامی به اندازه رواج فساد اقتصادی مشروعیت یک نظام سیاسی را مخدوش نمی کند.

وی ادامه داد: عموم مردم جامعه با وجود تمامی مشکلات معیشتی و اقتصادی همراه و همگام نظام هستند اما هیچگاه وجود فساد اقتصادی را بر نمی تابند و تحمل اینکه عده ای اموال آنها را تحت عناوین مختلف به تاراج ببرند را ندارند.

موحد عنوان کرد: منابع انسانی، تجهیزات فنی و نرم افزارهای مورد نیاز از ضرورت های اصلی برای مبارزه با فساد است و از این روست که تجهیزات فنی و فناوری های مبارزه با فساد باید به‌روز و متناسب با ابعاد گسترده جرائم باشد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان توسعه فضاهای مجازی را زمینه ساز آگاهی بخش زیادی از جامعه با برخوردهای انجام شده با مفاسد دانست و تاکید کرد: در گذشته برخوردهای انجام شده با فساد انجام می شد اما عموم جامعه از آن مطلع نمی شدند اما امروز به محض وقوع هر فساد و مبارزه با مفاسد مردم از آن مطلع می شوند.

وی در ادامه با قدردانی از فعالیت های سازمان بازرسی در استان کرمان گفت: سیاست های کلی نظام قضایی و رویکرد قاطع قوه قضاییه در اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای سالم سازی امور و مبارزه قاطع و بی امان با فساد، وظیفه سازمان بازرسی را سنگین تر از قبل می کند.

موحد افزود: سازمان بازرسی از ارکان مهم دستگاه قضایی کشور و مسئول تحقق بخشیدن به یکی از وظایف اصلی و ماموریت های ذاتی قوه قضاییه در اجرای نظارت بر حسن اجرای قوانین است.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که سازمان بازرسی در اجرای ماموریت های خود خوش درخشیده است، اظهارداشت: سازمان بازرسی استان کرمان از سازمان های برتر در کشور در زمینه پیشگیری و مبارزه با فساد و نظارت بر صیانت از حقوق بیت المال به شمار می رود و باید تلاش و برنامه ریزی کرد که با تداوم اقدامات خوب و ارزشمند انجام شده، ریشه فساد در استان کنده و روز به روز بر اعتماد و آرامش مردم افزوده شود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان از همکاری های سازمان بازرسی با همه بخش های دستگاه قضایی تقدیر کرد و ادامه داد: امید است که در آینده با توسعه تعاملات موجود بتوان گام های بلندتر و موثرتری را در مسیر مبارزه با فساد برداشت و در دستگاه قضایی بتوانیم خدمت شایسته ای را به مردم ارائه کنیم.

موحد، ۱۹ مهرماه سالروز تاسیس سازمان بازرسی کشور را گرامی داشت و گفت: امیدواریم روز به روز شاهد تلاش های بیشتر سازمان بازرسی در مسیر اجرای اصل ۱۷۴ قانون اساسی باشیم.

بازرس کل استان کرمان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر این مطلب که سازمان بازرسی بدون حمایت دادگستری و دادسرا کاری نمی تواند انجام دهد، تاکید کرد: خوشبختانه حمایت جدی و مستمر دادگستری و دادسرا در استان کرمان محقق شده است و بر همین اساس کارهای بسیار خوبی در راستای مبارزه با فساد انجام گرفته که البته هنوز در ابتدای راه هستیم و باید کارهای بزرگتری انجام شود.

احمد آبیار با اشاره به اینکه فساد زیربنای امنیت و آرامش مردم را از بین می برد ادامه داد: برای مبارزه کارآمد و اثرگذار با فساد باید عموم جامعه نسبت به این موضوع حساس باشند.

وی حمایت جدی دستگاه قضایی استان کرمان از اقدامات انجام شده در مبارزه قاطع با فساد را مورد تقدیر قرارداد و خاطرنشان کرد: کار اصلی مبارزه با فساد در دستگاه قضایی انجام می شود و سازمان بازرسی بر مبنای وظایف قانونی خود نسبت به کشف فساد، مستندسازی و ارسال گزارش به مراجع قضایی اقدام می کند.

بازرس کل استان کرمان با اشاره به اینکه برای مبارزه با فساد باید تجهیزات و سخت افزارهای نظارتی متناسب با گستردگی جرائم تامین شود، خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی و نهادهای مربوطه توانمندی لازم برای مبارزه با فساد در سطوح مختلف را دارند زیرا بر این باوریم که در صورت نهادینه شدن فساد در جامعه، بنیان های اصلی هر حاکمیتی به خطر می افتد.

آبیار ادامه داد: مجموعه شورای قضایی در استان کرمان متحد، همراه و همگام هستند و این همراهی ها جای تقدیر دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار