استاندار کرمان ابعاد مختلف انعقاد تفاهم نامه بین سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، جهاد کشاورزی جنوب کرمان، اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی، شرکت بازرگانی تعاونی کشاورزی و استانداری را تشریح کرد.
کد خبر: ۹۹۰۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶ 02 September 2021

به گزارش «تابناک کرمان»، علی زینی وند روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در جیرفت اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف رفع مشکلات بخش کشاورزی به صورت پایلوت (نمونه)در جنوب کرمان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: براساس این تفاهم‌نامه شرکت‌های تعاونی تولیدی روستایی ایران سالانه نسبت به اجرای کشاورزی قراردادی محصولات سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و پیاز در سطح سه هزار هکتار از اراضی منطقه، خرید توافقی سالانه ۱۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز توسط اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران اقدام می کنند.

زینی وند خرید توافقی و صادرات سالانه ۵۰ هزار تن گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و پیاز توسط شرکت بازرگانی تعاونی کشاورزی، احداث یک واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت یک میلیون قطعه در جیرفت توسط اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران را از مفاد این تفاهم‌نامه برشمرد.

وی افزود: همچنین شرکت بازرگانی تعاون کشاورزی ایران، اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران و اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولیدی روستایی ایران نسبت به احداث کارخانه‌های (صنایع تبدیلی، سورت، بسته‌بندی و فرآوری) محصولات پیاز، گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی اقدام می کند.

استاندار کرمان اظهار داشت: طبق این تفاهم‌نامه اصلاح الگوی کشت و تأمین و ترویج اقلام مرغوب و مناسب فرآوری و صادرات، پشتیبانی و تأمین تسهیلات بانکی و مکان‌یابی و واگذاری زمین مناسب برای استقرار صنایع موصوف به‌عهده سازمان جهاد کشاوزی جنوب کرمان گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: استانداری کرمان نیز متعهد شده تا پیگیری‌های لازم را برای صدور مجوزهای قانونی و حمایت و پشتیبانی در تأمین تسهیلات بانکی و واگذاری زمین موردنیاز اجرای تفاهم‌نامه داشته باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار