تفاهمنامه راه‌اندازی کارخانه نوآوری کرمان امضا شد

عصر امروز ۱۱ تیرماه تفاهمنامه همکاری مشترک بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، استانداری و شهرداری کرمان و شرکت خصوصی برای ایجاد و راه‌اندازی «کارخانه نوآوری استان کرمان»، با حضور استاندار و شهردار کرمان امضا شد.
کد خبر: ۱۱۷۳۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۴ 01 July 2024

به گزارش تابناک کرمان، محمدمهدی فداکار در این جلسه گفت: این اقدام، تصمیم بسیار بزرگ و مهمی برای تأمین زیرساخت نوآوری در استان و پایه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان است.

استاندار کرمان با بیان اینکه مدت‌ها برای انتخاب مکان این کارخانه از طریق دستگاه‌های مختلف پیگیری شد اما به سرانجام نرسید، افزود: اما خوشبختانه شهرداری کرمان مکان مطلوبی برای این کارخانه اختصاص داد که فراتر از انتظار ما بود.

وی با بیان اینکه این کارخانه در ابتدا با اولویت نیازهای شهرداری و شهر که عمدۀ آنها در مسیر خدمت‌رسانی به مردم مؤثر هستند، کار را شروع خواهد کرد؛ گفت: در ادامه نیز از این مجموعه برای خدمت به شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان و صنایع استفاده خواهد شد.

محسن تویسرکانی، شهردار کرمان نیز با بیان اینکه امیدوارم این اتفاق خوب و مبارک بتواند یک مجموعۀ فاخر و یک برند خوب برای شهر کرمان ایجاد کند، گفت: امیدوارم در بخش فیزیکی هم کار با همین سرعت چند روز اخیر پیش برود تا یک تحول خوب در شهر رخ دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: این اقدام باعث می‌شود علاوه بر رفع نیازهای شهری و شهرداری، به سمت پاسخگویی به نیازهای فناورانه استان برویم که برای شهر کرمان آورده داشته باشد.

حسین ساجدی‌فر افزود: ایجاد این نوع کارخانه در استان، از مهاجرت نخبگان این عرصه جلوگیری می‌کند و جذب سایر افراد خلاق را هم در بر خواهد داشت.

برچسب ها: کرمان
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار